Blog

Systemy rynnowe Q STALYO MIX-PRO

Prostokątne rynny ze stali Q STALYO PRO znalazły zastosowanie w wielu nieruchomościach w Polsce. Wyróżniają się elegancką, minimalistyczną estetyką i innowacyjną technologią montażu na zakład. Nowa linia produktów Q STALYO MIX-PRO to połączenie jakości i dobrej ceny. Poznaj nasz nowy system rynnowy, który stworzyliśmy z myślą o inwestycjach deweloperskich i ekonomicznych inwestycjach indywidualnych. 

Stalowe prostokątne systemy rynnowe Q STALYO PRO to odpowiedź na potrzeby tych inwestorów, którym zależy nie tylko na funkcjonalności, ale też określonym wzornictwie. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się minimalizmem i elegancją: prosta bryła, duże przeszklenia, oszczędna kolorystyka elewacji. Nawet jeżeli budynek nawiązuje do rozwiązań tradycyjnych (posiada np. dwuspadowy dach), projektanci stawiają na geometryczne formy – również w detalach. System orynnowania o kwadratowym przekroju wpisuje się w modernistyczne trendy, zwłaszcza że można go tak zamontować, aby był praktycznie niewidoczny. Ze względu na swoją wydajność, znakomite materiały i solidne wykonanie stanowi spójny element wykończenia domów energooszczędnych i pasywnych. 

 

Rynny prostokątne w nowym systemie Q STALYO MIX-PRO

 

Nowy system rynnowy Q STALYO MIX-PRO został zaprojektowany z myślą o deweloperach, ale też inwestorach indywidualnych, którym zależy na ekonomicznym rozwiązaniu bez kompromisu w kwestii dobrego wykonania, wytrzymałości i nowoczesnego wyglądu. Co pozwoliło zrealizować te założenia i zachować korzystną cenę? Innowacyjne połączenie dwóch materiałów: stali oraz PVC.

 

Stal trzyma poziom – w pionie postawiliśmy na PVC

 

Które elementy systemu w głównej mierze odpowiadają za nośność i szczelność? Poziome. Dlatego jako bazę do produkcji poziomu rynnowego zastosowano stal powlekaną. Jeśli natomiast chodzi o piony – postawiono na tworzywo PVC. Oba surowce są ze sobą dopasowane pod względem kolorystycznym – system dostępny jest w graficie RAL 7016 oraz czerni RAL 9005. 

 

Estetyczne i ekonomiczne systemy rynnowe

 

Mimo połączenia różnych materiałów, forma została zachowana i jest taka sama, jak w klasycznym systemie Q STALYO PRO. Mamy więc prostokątne rynny stalowe i rury spustowe o kwadratowymprostokątnym przekroju z PVC. Niezmienny pozostał też sposób montażu rynny na zakładkę Qnnect, bez użycia łączników, przy wykorzystaniu kleju uszczelniającego – co dodatkowo obniża koszt całego systemu. Rozwiązanie to minimalizuje też ryzyko pojawienia się usterek w newralgicznych punktach, czyli właśnie na łączeniach. Z kolei charakterystyczne dla orynnowania Q Stalyo skierowanie kapinosów do wnętrza rynny zapobiega wydostawaniu się wody z koryta rynny. Innowacją objętą patentem w obu liniach: PRO oraz MIX-PRO jest użycie ukrytego haka doczołowego. Po zamontowaniu w nim rynny, system wygląda tak, jakby został ukryty za maskownicą. Chociaż element jest niewidoczny dla oka, zapewnia 100% nośności i bezpieczeństwa. 

Rynny prostokątne idealnie pasują do Twojego projektu ze względu na ich nowoczesną estetykę? Poszukujesz budżetowego rozwiązania dla inwestycji deweloperskiej lub ekonomicznego i nowoczesnego orynnowania dla swojego domu? Nowy system Q STALYO MIX-PRO będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby.