Blog

Budujesz nowoczesny i minimalistyczny dom? Postaw na nowoczesne i minimalistyczne rynny!

Chociaż branża budowlana cały czas się rozwija, technologie osiągają coraz wyższy poziom, stałym znakiem rozpoznawczym modernistycznego budownictwa jest minimalistyczna architektura. Chętnie korzystamy też z innowacji, inteligentnych rozwiązań, energooszczędności. Niezmiennie nowoczesne domy wykańczamy też z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Synonimem klasy i trwałości jest drewno i stal. Minimalistyczne rynny ze stali doskonale wpasowują się w nowoczesne trendy.

 

Design kontra funkcjonalność


Chociaż wrażenie wizualne w projektowaniu nowoczesnych budynków ma ogromne znaczenie, zdecydowanie musi iść w parze z funkcjonalnością. Parametry termoizolacyjne, które mają przełożyć się na niższe koszty eksploatacji, niższe rachunki za prąd czy ogrzewanie, są analizowane i brane pod uwagę przez inwestorów, a rozwiązania, które je zapewnią – preferowane. Istotne w projektach stają się przeszklenia, wykonane ocieplenie, systemy, które pozwalają pozyskać deszczówkę, panele solarne czy fotowoltaika. Stalowe rynny wpisują się zarówno w preferencje estetyczne, jak i

funkcjonalne.

Nowoczesne, bo minimalistyczne – rynny prostokątne  


Jeżeli budujesz minimalistyczny dom postaw na minimalistyczne rynny o kwadratowym przekroju. Już sam kształt orynnowania sprawia, że zarówno elementy poziome, jak i pionowe wtapiają się w elewację i zlewają z pokryciem dachowym, jeśli jest w tym samym wybarwieniu. Elementy systemu łączone są na zakładkę i klejone, co dodatkowo pozwala uzyskać wrażenie gładkiej bryły, zwłaszcza, jeśli dodatkowo wykorzystamy elementy w postaci odpływu ukrytego i haków ukrytych. Projektanci często proponują, by dach bezokapowy uzupełnić właśnie rynnami kwadratowymi np. w realizacjach w stylu nowoczesnej stodoły.

 

Rynny stalowe – oszczędne, bo na lata


Rynny prostokątne Q Stalyo wykonane są ze stali, a to, poza minimalistycznym wyglądem, istotna zaleta. Stal jest synonimem wieloletniej trwałości, klasy i wysokiej jakości. Orynnowanie z tego materiału jest w stanie wytrzymać nawet najbardziej skrajne warunki atmosferyczne, różnice temperatur czy silny wiatr, bez uszkodzeń, zmian kształtu i utraty swoich właściwości. Stal ocynkowana i malowana proszkowo wygląda też doskonale przez lata. A nawet jeśli pojawią się uszkodzenia, to naprawić zadrapanie we własnym zakresie przy użyciu lakieru zaprawkowego. Chociaż jednorazowo wydatek na rynny ze stali może stanowić większą w porównaniu do rynien klasycznych inwestycję, w perspektywie wieloletniej eksploatacji jest rozwiązaniem ekonomicznym. Rynny systemu Q Stalyo wyróżniają się też podwójnym wywinięciem dwóch kapinosów do wewnątrz, więc jeszcze lepiej chronią elewację przed zalaniem i zabrudzeniem.

Jeżeli budujesz nowoczesny i minimalistyczny dom, postaw na równie nowoczesny i minimalistyczny system rynnowy Q Stalyo. Zyskasz dyskretną elegancję, zgodność z obecnymi trendami architektonicznymi, symetrię, minimalizm i innowacyjne funkcjonalności na bazie solidnego materiału, czyli stali.