Blog

Idealne rynny stalowe

Wybór rynien stalowych to ważna decyzja, ponieważ umożliwia ona skuteczną ochronę domu przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Musisz być pewny, że dokonujesz wyboru odpowiedniego produktu, który będzie długotrwały i wytrzymały. Solidność rynien stalowych i ich odporność na trudne warunki atmosferyczne jest jedną z ich głównych zalet. Dodatkowo rynny stalowe nie są podatne na zmienne temperatury, nie ulegają odkształceniom przez całe dziesięciolecia, co jest cechą kluczową tych systemów rynnowych. 

 

Jakie są zalety stosowania rynien stalowych?

 

Jak już wspomnieliśmy rynny stalowe są jednym z najbardziej wytrzymałych i trwałych rodzajów rynien, dzięki czemu sprawdzają się doskonale w każdym klimacie. 

 

Najważniejsze zalety rynien stalowych:

  1. Wytrzymałość: Stal jest bardzo trwałym materiałem, dlatego rynny stalowe są odporne na korozję, co pozwala na ich długie użytkowanie, bez konieczności napraw.
  2. Estetyka: Rynny stalowe mają elegancki wygląd, co pozwala na dopasowanie ich do różnych stylów architektonicznych.
  3. Bezłącznikowy montaż: Systemy marki Q STALYO posiadają jedyne na rynku rozwiązanie, które zapewnia trwałe i szczelne połączenie rynien wykluczając problem opadania systemu. Rezygnacja z łączników przyczynia się do zmniejszenia ilości elementów, obniżenia kosztów systemu, a także uproszczenia i przyspieszenia montażu.
  4. Łatwa instalacja: Stalowe systemy rynnowe są stosunkowo łatwe w montażu, co pozwala na szybkie i bezproblemowe wykonanie instalacji.
  5. Wydajność: Systemy rynnowe Q STALYO zapewniają wysoką wydajność odprowadzania wody dzięki podwójnemu wywinięciu kapinosów do wnętrza rynny.
  6. Czyszczenie: Są łatwe do utrzymania w czystości, a zanieczyszczenia można łatwo usunąć. 

 

Jakie są rodzaje rynien stalowych?

Istnieją trzy główne rodzaje rynien stalowych:

  • Rynny stalowe powlekane fabrycznie powłoką organiczną: wstępnie ocynkowane, a następnie pokryte podkładem i warstwą lakieru wierzchniego, która zabezpiecza je przed korozją i umożliwia uzyskanie różnych kolorów
  • Rynny stalowe ocynkowane: pokryte warstwą cynku, który chroni je przed korozją.
  • Rynny stalowe nierdzewne: bardzo rzadko stosowane, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję i zmiany powierzchni.

 

Q STALYO PRO to linia stalowych rynien prostokątnych, które charakteryzują się minimalistycznym i eleganckim designem. Wyróżniają się one wysoką trwałością, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stali i powlekania proszkowego.

System rynnowy Q STALYO PRO jest doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują trwałych, eleganckich i wydajnych rozwiązań.