Blog

System rynnowy idealny dla deweloperów

Dla deweloperów, którzy realizują jednocześnie wiele inwestycji, system rynnowy musi spełniać kilka podstawowych kryteriów, niepodlegającym negocjacjom. Orynnowanie idealne jest nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale też ekonomiczne. Dachowy system Q STALYO MIX-PRO od cenionego w branży producenta oferuje przy tym wysoką estetykę i możliwość szybkiego montażu prostokątnych rynien. Chociaż można go wykorzystać do każdego typu realizacji, szczególnie polecany jest właśnie deweloperom.

Stale rosnące wymagania techniczne wobec budynków, ale też koszty przedsięwzięć budowlanych, stawiają wyzwania nie tylko właścicielom prywatnych inwestycji, ale też deweloperom. Wznoszone obiekty muszą spełniać określone warunki techniczne, jakościowe i wizualne, co przekłada się na wartość rynkową. W przypadku realizacji wielu projektów jednocześnie bardzo ważny jest czynnik ekonomiczny, koszty wykonania finalnie wpływają na opłacalność przedsięwzięcia i ofertę cenową od producenta dla klienta końcowego.

 

System rynnowy dla deweloperów – najważniejsze kryteria


Jednym z istotnych elementów wykończenia elewacji jest dachowy system rynnowy – ważny zarówno w aspekcie estetycznym czy ekonomicznym, jak i ochrony budynku. Właściwie dobrane i dobrze zamontowane orynnowanie prostokątne odprowadzi wodę opadową z dachu i ochroni przed zalaniem i zawilgoceniem elewacji budynku. Wydajność, wytrzymałość, szybki i łatwy montaż to zasadnicze kryteria systemu rynnowego dla deweloperów. Walory wizualne rynien dachowych to wbrew pozorom również istotny czynnik zwłaszcza w przypadku nowoczesnych energooszczędnych budynków o podwyższonym standardzie.

 

Q STALYO MIX-PRO – jak uzyskaliśmy wysoką jakość i optymalną cenę?

 

Q STALYO MIX-PRO to system rynnowy, w którym udało się połączyć jakość z wytrzymałością, dobrym designem i zoptymalizowaną ceną. Co pozwoliło osiągnąć taki efekt?

Innowacyjne połączenie dwóch materiałów: PVC i stali nierdzewnej. Stal wykorzystano jako bazę do produkcji dachowego poziomu rynnowego – czyli tych prostokątnych elementów, które w największej mierze odpowiadają za skuteczne odprowadzenie wody opadowej, wytrzymałość i szczelność. Natomiast PVC to materiał wykorzystany do produkcji elementów pionowych systemu rynnowego, który odprowadza wodę do kanalizacji. Takie rozwiązanie sprawia, że deweloperzy zyskują produkt niskobudżetowy bez kompromisu w kwestii designu i wytrzymałości.

 

Rynny prostokątne – to nie tylko dobry wygląd 

 

Dopasowanie elementów systemu rynnowego pod względem kolorystycznym pozwala zachować znakomitą estetykę i trwałość na lata. Każda prostokątna rynna dachowa w systemie Q Stalyo MIX-PRO dostępny jest w graficie RAL 7016 oraz czerni RAL 9005 – a więc kolorach najchętniej wykorzystywanych w nowoczesnym budownictwie jedno- i wielorodzinnym.

Systemy rynnowe Q STALYO są symetryczne, a ich cechę charakterystyczną stanowi kwadratowy przekrój rynien kapinosami wygiętymi do wewnątrz. Poza minimalistycznym wyglądem takie orynnowanie daje też większą wydajność. Prostokątny kształt pozwala na zredukowanie połączeń. Dachowe rynny prostokątne montowane są na zakładkę i klejone, elementów jest mniej, a montaż szybki i intuicyjny, więc ten etap realizacji inwestycji przebiega dużo sprawniej.