Blog

Prostokątne rynny Q Stalyo – estetyka na najwyższym poziomie

Inwestorzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych rozwiązań systemów odprowadzania wody o okrągłym przekroju. Rynny prostokątne Q Stalyo to innowacyjne rozwiązanie, wprost idealne do zastosowania w modernistycznych bryłach architektonicznych w minimalistycznym stylu. Prostokątne rynny i rury spustowe o kwadratowym przekroju systemu Q Stalyo - to nowe rozwiązanie podkreślające nowoczesny – często industrialny charakter konstrukcji budynku.

Rynny prostokątne Q Stalyo – nowoczesne systemy odprowadzenia wody

Nowoczesne systemy odprowadzania opadów atmosferycznych spełniają wiele warunków użytkowych, do których należą między innymi wysoka wydajność i trwałość. Poza wymienionymi cechami, prostokątne rynny Q Stalyo, wyróżniają się innowacyjnym kształtem, wyglądem i designem. Popularne w ostatnich czasach nowo budowane konstrukcje nawiązujące do tradycyjnych, często minimalistycznych brył, harmonijnie wpisują się w krajobraz. Wykończenie takich budynków jest w obecnych czasach mniej krzykliwe, bardziej stonowane, komponuje się z charakterem i stylem budynku. Innowacyjność stosowanych rozwiązań pokrycia dachowego i systemów odprowadzania wody dotyczy zarówno konstrukcji, jak i materiałów, z których są produkowane. Niestandardowe kształty systemów, np. prostokątne rynny, to do niedawna niespotykane rozwiązanie, pozwalające projektantowi podkreślić indywidualny charakter budynku. Poziome elementy systemu Q Stalyo są łączone na zakładkę i dodatkowo klejone, dzięki czemu konstrukcja systemu jest szczelna i stabilna oraz odporna na warunki środowiskowe i atmosferyczne.

Stalowy system odprowadzenia wody Q Stalyo ma jeszcze jedną cechę, która sprawia, że staje się wyjątkowy – to niesamowita, dyskretna elegancja. Architekci od zawsze poszukują rozwiązań, które wyróżniają ich pracę, czyniąc ich projekty wyjątkowymi. Prostokątne rynny sprawiają, że bryła budynku ma charakter uporządkowany i symetryczny, co harmonizuje z obecnymi trendami architektonicznych. Co więcej, rynny systemu Q Stalyo wyróżniają się podwójnym wywinięciem dwóch kapinosów do wnętrza rynny. Zapobiega to wychlapywaniu się wody, co również stanowi niespotykaną wcześniej innowację.

Nowoczesne systemy odprowadzania wody to również atrakcyjna oferta pod względem ekonomicznym, ponieważ do montażu systemu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość elementów. W systemie Q Stalyo został zastosowany opatentowany sposób łączenia rynien. Zamiast łącznika stosuje się listek montażowy. Łącznik zaś jest elementem wyłącznie opcjonalnym.

System odprowadzenia wody deszczowej Q Stalyo oferowany jest w różnych kolorach, co pozwala na dobranie wybarwienia odpowiedniego do projektu i spójnego z przestrzenią zewnętrzną. Warto też wspomnieć o tym, że producent udziela aż 25-letniej gwarancji na system rynnowy.