Blog

Rynny idealne do domu w stylu „stodoły”

Coraz więcej inwestorów prywatnych realizuje projekty nawiązujące kształtem i konstrukcją do tzw. stodoły. Takie domy charakteryzują się wyrafinowaną elegancką prostotą i minimalistycznym designem detali użytkowych wykorzystanych do wykończenia budynku. Elewacja nowoczesnej stodoły to często deski, które idealnie pasują do surowych, metalowych elementów stolarki okiennej, jak również obróbki dekarskiej. Domy bez okapów wyróżniają się dachem dwuspadowym oraz prostokątną bryłą wskazującą minimalistyczny styl. Konstrukcja dachu wymaga od projektantów przemyślanych rozwiązań odprowadzenia opadów atmosferycznych, a styl budynku zastosowania estetycznie spójnych systemów rynnowych. Najlepszym rozwiązaniem będą w tym przypadku rynny stalowe, które poza walorami użytkowymi mogą też spełniać funkcję dekoracyjną. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach, często uzasadnionych ekonomicznie, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie lekkich i nowoczesnych systemów rynnowych z PCV lub takich, które łączą trwałość stali z lekkością PVC.

Rynny Q Stalyo bez łączników o najwyższej jakości i wysokiej trwałości

Rynny Q Stalyo to nowoczesny stalowy system, wyróżniający się dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Elementy wysokiej jakości systemu rynnowego Q Stalyo są do siebie idealnie dopasowane, a w miejscach połączeń w których tradycyjnie stosowane są łączniki z uszczelkami, wprowadzono łączenie na zakładkę przy użyciu elastycznego kleju. Rury spustowe i rynny systemu Q Stalyo charakteryzują się kształtem innym niż klasyczny – przekrój rynien jest prostokątny, natomiast rury spustowe, widoczne na tle elewacji, mają przekrój kwadratowy. Rozwiązania projektowe gwarantują wysoką sprawność systemu. Nowatorski system zakładkowy umożliwia szybki montaż, co pozytywnie wpływa na całkowity czas realizacji i budżet inwestycji.


Dlaczego system rynnowy Q Stalyo to idealne rozwiązanie dla konstrukcji w stylu nowoczesnej stodoły?

System rynnowy Q Stalyo to minimalistyczny wygląd nadający nowoczesnej konstrukcji regularny, symetryczny charakter. To rozwiązanie idealnie komponujące się z dwuspadowym dachem pokrytym blachą. Prostokątne rynny stalowe stają się integralną częścią konstrukcji. Wręcz idealnie harmonizują z dużą stolarką okienną, która wizualnie powiększa przestrzeń i znakomicie koreluje z obszarem wokół inwestycji.

Domy w stylu nowoczesnej stodoły, z racji swojej charakterystycznej konstrukcji, są bardziej narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne i środowiskowe niż budynki z tradycyjnym dachem z okapem. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dach dwuspadowy wymaga większej wydajności odprowadzania opadów atmosferycznych niż płaska konstrukcja dachowa. Taką wytrzymałość i wydajność zapewni nowoczesny, stalowy system rynnowy Q Stalyo.

Warto wiedzieć, że Q Stalyo ma w swojej ofercie kolory, które idealnie komponują się z nowoczesnym budownictwem, jest to grafit i czerń. Nie bez znaczenia jest również fakt, że producent oferuje 25-letni okres gwarancji na swój innowacyjny system rynnowy.